Tlenoterapia – korzyści

Nie ulega wątpliwości, że w rehabilitacji czy również terapii leczniczej warto używać przetestowane sposoby, na przykład tj. tlenoterapia łódź. Jest to terapia prowadzona w bardzo określonych warunkach, a mianowicie w komorze hiperbarycznej, gdzie panują ściśle określone warunki, a mianowicie podwyższone stężenie tlenu, jak również wysokie ciśnienie. Są to takie warunki, aby tlen docierał do wszystkich komórek, odżywiając je, jak też wpływając na regenerację organizmu.

Warto pamiętać o tym, że z komory hiperbarycznej korzystają osoby zarówno dbający o własne zdrowie, a zatem celach profilaktycznych, ale również pacjenci zmagający się z różnymi nieraz bardzo poważnymi dolegliwościami czy też chorobami.
Co warto mieć świadomość tego na temat komory hiperbarycznej?
Na początku powinno się wyjaśnić, że komora hiperbaryczna łódź to zamknięte urządzenie, w których panują specyficzne warunki podwyższonego ciśnienia, jak także wysokiego stężenia tlenu. Dzięki temu, cząsteczki tlenu docierają do limfy, krwi czy też płynu mózgowo-rdzeniowego. Istnieje sporo wskazań, ażeby korzystać z zabiegów komorze hiperbarycznej, tyczy się to w głównej mierze przewlekłych schorzeń a także dolegliwości, które mają ostry przebieg, a więc są to np stany takiej jak zespół stopy cukrzycowej, zakażenie rany, czy też martwica kości. Ponadto, takim zabiegom poddają się także osoby, które doznały zatrucia tlenkiem węgla, ty też cierpią na różnego rodzaju urazy mięśniowo-szkieletowe czy także głuchotę idiopatyczną. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że terapia tlenem pomaga w przypadku wielu schorzeń oraz niebagatelnych chorób. Wizyty w takiej komorze mają także silne działanie profilaktyczne, ponieważ tlen docierający do w zasadzie wszystkich komórek organizmu hamuje w głównej mierze procesy starzenia się komórek, jak też ułatwia usuwanie substancji toksycznych i szkodliwych. Prócz tego tlenoterapia hiperbaryczna łódź wpływa korzystnie na pracę układu odpornościowego, jest wykorzystywana przy leczeniu grzybicy, hamuje rozwój stanów zapalnych, jak też zapobiega ich powstawaniu, ułatwia walkę organizmowi z zakażeniami, jak także przyspiesza gojenie się ran. Warto wspomnieć o tym, że z zabiegu w komorze hiperbarycznej chętnie korzystają sportowcy, tak aby przyspieszyć proces regeneracji organizmu.

Warto zobaczyć: hiperbarycznalodz.pl – komora hiperbaryczna łódź

Możesz również polubić