Kredyty frankowe

Wiele ludzi skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy idealnie zdajemy sobie sprawę, że aktualnie sytuacja takich osób w wielu przypadkach jest bardzo trudna. Jest to związane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na wzrost miesięcznej raty za kredyt, ale też wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć wręcz wartość zaciągniętego kapitału.

Dlatego też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez fachowców, a zatem prawników, którzy od dawna specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w sytuacji kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które przede wszystkim nie informowały rzetelnie swoich klientów o możliwych ryzykach. Należy zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane były przez różnorodne banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. A dodatkowo, banki bardzo często nie informowały też swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko i wyłącznie ze wzrostem miesięcznej raty, ale też niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Dlatego też wiele osób, które mają kredyt frankowy, korzysta obecnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak również sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni uzmysławić sobie, że w sytuacji stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych na przykład klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego albo również odfrankowienie kredytu. Warto zatem zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności z dokładnością zapoznają się z umowami kredytowymi, by nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Źródło informacji: kredyty frankowe Głogów.

Możesz również polubić