Upadłość firmy

Kancelarie adwokackie udzielają wskazówek z zakresu prawa, jak również reprezentują swoich klientów przed sądami wszystkich instancji oraz urzędami. Zakres ich usług jest bardzo szeroki i obejmuje różnorakie dziedziny prawa. Warto też zaznaczyć, że profesjonalne kancelarie adwokackie świadczą usługi zarówno na rzecz osób fizycznych, jak również przedsiębiorstw a także spółek.

W przypadku podmiotów gospodarczych ich usługi są powiązane z prawem handlowym, gospodarczym oraz podatkowym. W związku z tym każdy przedsiębiorca uzyska profesjonalną pomoc prawną bez względu na rodzaj trudności, z którymi się boryka.
Bankructwo – fachowa pomoc prawnika
Upadłość konsumencka Gdynia to sposób, aby wydostać się z zadłużenia. Trzeba jednakże pamiętać, że jest to proces sądowy, który wymaga profesjonalnej usługi świadczonej przez kancelarie adwokackie. O ile zatem doświadczamy niebagatelnych trudności inwestycyjnych, które nie pozwalają nam na wypełnianie zadań finansowych, rozważmy taką możliwość, jak ogłoszenie bankructwa. W tak zaistniałej okoliczności musimy wybrać kancelarię adwokacką, która specjalizuje się w reprezentowaniu klienta w sprawach dotyczących upadłości firmy czy upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka brak majątku wiąże się z procesem sądowym, którego założeniem jest umorzenie dotychczasowych zobowiązań majątkowych. Zazwyczaj jest to proces wieloetapowy, natomiast niektóre z etapów mogą być w czasie postępowania sądowego pominięte. Warto pamiętać, że zasadniczo odznacza się dwa rodzaje upadłości. Jest to upadłość konsumencka, które tyczy się osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W tym przypadku postępowanie sądowe jest prostsze i łagodniejsze niż w przypadku korporacji czy spółek. Upadłość firmy tyczy się zaś osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak też spółek zarówno osobowych jak i kapitałowych. Prócz tego, podobne zasady i przepisy obowiązują także w procesach upadłościowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych. Ogłoszenie procesu upadłościowego przez spółkę wiąże się z niewypłacalnością danego podmiotu gospodarczego w wyniku utracenia płynności finansowej. Upadłość może być także ogłoszona w wyniku niewypłacalności, do której doszło w wyniku nadmiernego zadłużenia firmy a także spółki.

Zobacz: Upadłość konsumencka komornik.

Możesz również polubić