Nieautoryzowane transakcje

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują przykładowo wyłudzić kredyt albo też wykraść środki finansowe z naszego konta internetowego. Trzeba zaznaczyć, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdym momencie powinno się zgłaszać na policję, nieważne ile środków finansowych straciliśmy. A dodatkowo, powinniśmy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który zgodnie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, ażeby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto być świadomym także o tym, że w przypadku kradzieży środków inwestycyjnych z konta bankowego możemy skorzystać z fachowej pomocy adwokata, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to oczywiście spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych przykładowo uczestnicząc w aukcjach w internecie albo robiąc zakupy. Fundamentem jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, a więc np nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeżeli już mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy de fakto rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednak założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które pozwala dostać się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Należy wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej zgody, a przy ich zrobieniu użyto np naszego internetowego konta albo karty kredytowej. Prócz tego, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się więc okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna metoda kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Zobacz: wyłudzenie kredytu.

Możesz również polubić