Jak wygląda złomowanie samochodów?

W przypadku posiadania starego samochodu zdecydowanie warto korzystać z usług firm, które oferują między innymi auto szrot. Musimy pamiętać o tym, że skorzystanie z usług takiej firmy jest konieczne, o ile pragniemy w sposób legalny wyrejestrować stary pojazd, do czego potrzebne jest unieważnienie dwóch dokumentów, a zatem zarówno karty pojazdu jak także dowodu rejestracyjnego auta. Dlatego też właściciele powinni wybierać tylko takie firmy, które posiadają wymagane przepisami pozwolenia umożliwiające anulowanie tych właśnie dwóch dokumentów.

Warto dodać również o tym, że takie firmy odkupują od właścicieli pojazdy w różnym stanie technicznym a także wizualnym, a zatem również samochody mocno zaniedbane skorodowane czy wręcz po wypadkach i nie posiadające aktualnych przeglądów i badań technicznych.
Stary samochód – złomowanie i skup
Jeżeli chodzi o stare samochody to właściciele mają 2 główne warianty do wyboru. Jeśli samochód nadaje się do dalszego użytku, to wówczas warto skorzystać z usług takich jak skup aut. Firmy świadczące takie usługi oferują między innymi bezpłatną wycenę auta wykonaną przez rzeczoznawcę. Dodatkowo, taka usługa realizowana jest w bardzo niedługim czasie, przy minimum formalności. Warto wspomnieć też o tym, że nie musimy transportować takiego samochodu do punktu stacjonarnego ponieważ pracownik firmy pojawia się w umówionym terminie we wskazanym przez nas miejscu po czym przystępuje do wykonania oględzin. O ile będą nam odpowiadały zaproponowane przez rzeczoznawcę warunki finansowe, to oczywiście niezbędne jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży, a wówczas środki finansowe trafiają do nas. A przy tym taka firma para się też transportem samochodu, a zatem ponosi również koszty z tym powiązane. Jeżeli jednakże auto jest mocno zniszczone skorodowane czy również po wypadku, to wówczas w takim przypadku wyjściem jest auto kasacja. Również w tym wypadku rzeczoznawcy wykonują oględziny samochodu by zaproponować właścicielowi adekwatną do stanu czy też wagi samochodu kwotę. Prócz tego dzięki takiej profesjonalnej kasacji otrzymamy zaświadczenia, które umożliwią nam legalne wyrejestrowanie pojazdu, co będzie się wiązało oczywiście z tym, że nie będziemy musieli już wykonywać przeglądów technicznych czy opłacać OC.

Sprawdź również informacje na stronie: skup aut Gniezno.

Możesz również polubić