Samochód z OC sprawcy

Auto zastępcze z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Aktualnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest wciąż uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam jednak wyłącznie na czas naprawy waszego samochody. Jeżeli już wasz samochód nadaje się jedynie do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na zakupienie nowego samochody. Jedynie przez ten czas będziecie mogli poruszać się za darmo samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie proponowane samochody zastępcze są dosyć nowe oraz dodatkowo w stu procentach sprawne. Zgodnie z prawem możecie wybrać wyłącznie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego auta. Niestety prawo to nie działa w drugą stronę i dość często dostępne samochody zastępcze są o sporo tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał wyłącznie do czasu całkowitej naprawy waszego samochody w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego samochody, powinniście w tej samej chwili zwrócić samochód zastępczy. Jeżeli już będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Misją zakładu ubezpieczeń jest w każdym momencie wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana przenigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce znaczy to niestety, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a dodatkowo próbują jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za właściwie każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto więc jeszcze tego samego dnia, od razu po odzyskaniu własnego auta, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Polecam: samochód z oc sprawcy mińsk mazowiecki.

Możesz również polubić