Przyznawanie samochodu zastępczego

Samochód zastępczy w Szczecinie

Zdarza się, że zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy bardzo szybko samochodu zastępczego. Na przykład jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki albo do wypadku. Jeżeli już nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, niemniej jednak w znaczącej liczbie przypadków nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W takiej sytuacji przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wtedy, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to gwarantuje, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się bardzo szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione lub do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich samochodów są ustalone w warunkach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdej chwili o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich warunkach, na jak długi okres czasu, a także określa jeszcze kilka innych aspektów.
W sytuacji pojazdów zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin przenigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Znaczy to, że jeżeli już dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy dostać samochody zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem wysokiej klasy, to nie możemy otrzymać samochody zastępczego średniej klasy. Oczywiście w pewnych sytuacjach zdarzają się odstępstwa od tych reguł, ale ubezpieczyciele starają się gwarantować takim przypadku klientom po prostu odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze , a dodatkowo adres i nazwa dealera bądź również dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, aby w dodatku osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że auta te są również ubezpieczone i jeśli osoba, która dostała taki samochód, sprawi jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza auta zastępcze na takie wypady i w takim wypadku kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Natomiast użytkować samochód może wyłącznie przez określony czas.

Możesz również polubić