Komora hiperbaryczna

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu innowacyjnych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, ale poprawiają też nasze samopoczucie. Takim właśnie przyszłościowym rozstrzygnięciem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak też podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen z ogromnym skutkiem dociera do tkanek organizmu, odżywiając je oraz regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, w głównej mierze takich jak spowolnienie procesów starzenia, a zatem odmłodzenie organizmu. Warto więc poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Przede wszystkim na samym początku powinno się wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a więc tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona na przykład osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są również elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto także wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta ustaleniach, ponieważ jest to komora wyposażona w komfortowe siedzenia, jak także klimatyzację. Pacjent może też dopasować do swoich potrzeb oświetlenie. Ze stuprocentową pewnością warto stosować tlenoterapię, ponieważ jest to forma, która niesie ze sobą sporo korzyści zdrowotnych. Głównie wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. Co więcej wspomaga pracę układu nerwowego, a więc pomaga zwalczać w głównej mierze zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele ludzi korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu sprawia, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając w głównej mierze kondycję skóry. Dodatkowo, tlenoterapia przyspiesza też metabolizm komórkowy i pomaga usunąć toksyny z organizmu.

Polecana strona: www.hiperbarycznalodz.pl/

Możesz również polubić