Fala uderzeniowa

Placówki rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które między innymi redukują odczucia bólowe, jak też pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej przykładowo w wyniku poważnych urazów kończyn czy też kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto pamiętać jednakże o tym, że doświadczeni specjaliści tacy jak fizjoterapeuci oraz rehabilitanci wykorzystują w swojej pracy wiele innowacyjnych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb oraz chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się w głównej mierze osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, na przykład tj. reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto mieć świadomość tego na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku należy zaznaczyć, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny dla pacjenta, a równocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który dotyczy układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają niemałą poprawę, ponieważ jest to zabieg, który zmniejsza dolegliwości bólowe, ale też działa przeciwzapalnie. W zależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak aby uzyskać satysfakcjonujący efekt np w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto być świadomym o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni a także stawów, tyczy się to w głównej mierze mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różne czynniki, na przykład mechaniczne. Warto dodać również o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, niweluje się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Ponadto taka fala uderzeniowa sprawia także zwiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak więc widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika w głównej mierze przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Polecana strona: https://uderzeniowafala.pl/

Możesz również polubić