Fala uderzeniowa – czym jest

Bardzo często w leczeniu oraz terapiach przykładowo rehabilitacyjnych stosuje się innowacyjne rozwiązania, które dają dobre rezultaty dla różnych grup pacjentów. Takim przyszłościowym rozwiązaniem jest fala uderzeniowa łódź. Jest to terapia, w której stosuje się najwyższej jakości sprzęt, którego głowica emituje energię drgań mechanicznych.

Warto mieć na uwadze o tym, że przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny a także bezbolesny, który może być ważnym elementem terapii różnorakich schorzeń czy również dolegliwości. Trzeba pamiętać również o tym, że jest to zabieg stosowany miejscowo. Co ciekawe terapia falą uderzeniową znajduje również użycie w medycynie estetycznej, ponieważ służy do redukcji cellulitu. Energia drgań mechanicznych przekazywana jest na głębokość kilku centymetrów, gdzie dochodzi do rozbijania komórek tłuszczowych, a następnie są one wydalane z organizmu poprzez układ limfatyczny.
Zastosowanie fali uderzeniowej – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim fala uderzeniowa łódź to nowoczesne rozwiązanie w zakresie terapii silnych dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym. Pamiętajmy również o tym, że fala uderzeniowa znajduje zastosowanie w przypadku leczenia schorzeń a także urazów, a zatem np może być wykorzystywana w terapii ostrogi piętowej. Musimy pamiętać o tym, że jest to rodzaj zwyrodnienia, które powstaje w wyniku długiego stanu zapalnego. Konsekwencją jest powstanie narośli kostnej, która może być rozbijana właśnie z użyciem techniki takiej jak fala uderzeniowa. Warto pamiętać też o tym, że schorzenie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają chodzenie. Pamiętajmy się też o tym, że fala uderzeniowa łódź funkcjonuje nie tylko przeciwbólowo, niemniej jednak również wykorzystywana jest w terapii rozmaite schorzeń oraz funkcjonuje przeciwzapalnie. Dlatego też może być z powodzeniem stosowana przy bólach mięśni oraz stawów. Pamiętajmy o tym, że tyczy się to różnych partii a zatem przykładowo nadgarstku barku czy również ramienia. Jest to metoda bardzo skuteczna w przypadku niwelowania dolegliwości bólowych, ponieważ stosowana jest miejscowo. Warto więc wybierać takie placówki medyczne, które dysponują sprzętem do terapii fali uderzeniowej.

Warto zobaczyć: http://www.uderzeniowafala.pl/

Możesz również polubić