Białka rekombinowane na zamówienie

Produkcja białek rekombinowanych

Współczesna medycyna ma na swoim koncie sporo wspaniałych odkryć, dzięki którym jesteśmy wstanie zapobiegać wielu chorobom, które do niedawna uchodziły za nieuleczalne. Bez wątpienia wciąż wiele chorób jest wciąż nieuleczalnych, dlatego przed nami jest jeszcze więcej wspaniałych odkryć z zakresu medycyny , a dodatkowo biotechnologii. Szczególnie ważny jest rozwój biotechnologii, która umożliwia na odkrycie nowych, innowacyjnych leków , a oprócz tego ich składników.

Jednym z największych odkryć są białka rekombinowane.
Jeśli chociaż odrobinkę interesujecie się biotechnologią, to z całą pewnością chociaż raz spotkaliście się z tym pojęciem. 1-wszy raz zostały użyte w przemyśle w ubiegłym wieku i od razu zostały okrzyknięte przełomowym odkryciem. Kilka lat w późniejszym czasie po wielu testach klinicznych białka te zaczęto używać w medycynie do produkcji leków. Leki biologiczne są stosowane obecnie przy leczeniu realnie wielu chorób. Białka te, zwane przeciwnie ludzką insuliną, używa się powszechnie w terapii chorób onkologicznych, autoimmunologicznych, neurologicznych, genetycznych, krwi, czy dosłownie przy zwykłej infekcji.
Początkowo leki posiadały niesamowicie wysoką cenę, gdyż były pozyskiwane jedynie i wyłącznie z tkanek żywych organizmów. Produkcja z żywych tkanek białek rekombinowanych była niesłychanie pracochłonna oraz kosztowna. Powodowało to, że ilość dostępnych leków biologicznych była mocno ograniczona, dlatego ich ceny były niesamowicie wysokie. Obecnie znaleziono już kilka innych sposobności na pozyskiwanie białek rekombinowanych, dlatego ceny leków z udziałem ludzkiej insuliny znacznie spadły i stały się praktycznie powszechne i dostępne dla wszystkich. Ludzka insulina stała się o sporo bardziej powszechna, dzięki niesamowitemu rozwoju biotechnologii. Przeznaczenie nieprawdopodobnie skomplikowanej techniki rekombinacji DNA umożliwiło masową produkcję białek rekombinowanych w specjalnych systemach komórkowych. Są więc aktualnie wytwarzane w systemach komórkowych drożdży, bakterii, roślin , a oprócz tego zwierząt.
Leki biologiczne to zdecydowanie bardzo ważnym zastosowaniem białek rekombinowanych, natomiast zdecydowanie niejedynym. Aktualnie sporo białek jest stosowanych przez producentów w przemyśle chemicznym. Zastosowań w przemyśle białek rekombinowanych jest de facto wiele. Wykorzystuje się je w głównej mierze przy produkcji proszków do prania. Poza przemysłem chemicznym stosuje się je także w przemyśle spożywczym. Perfekcyjnym przykładem użycia białek rekombinacyjnych w przemyśle spożywczym jest renina, która jest niezbędna do produkcji przepysznych serów podpuszczkowych.
Źródło: Producent białek.

Możesz również polubić