Reklamowe kalendarze trójdzielne dla firm

Kalendarze stosujemy w domach, biurach oraz miejscach pracy. Podręczne zabieramy na każdym kroku ze sobą. Ułatwiają nam kontrolę upływającego czasu a także organizację zajęć.

Dzięki kalendarzom nie zapominamy o wizycie u dentysty, o urodzinach babci i rocznicach. Dają nam poczucie panowania nad w pewnych przypadkach, co jest najbardziej istotne na co dzień. Jednakże kalendarze oprócz tej podstawowej funkcji sprawdzają się także w roli gadżetu reklamowego.
Kalendarze reklamowe
Gadżet reklamowy powinien być przede wszystkim przydatny. To właśnie użyteczność powoduje, że pełni własną marketingową rolę, czyli promuje firmę, utrwala jej wizerunek oraz wywołuje pozytywne reakcje tak ważne dla budowy dobrych relacji biznesowych z klientem. Wyróżnia się różnorodne rodzaje kalendarzy i wszystkie mogą pełnić rolę gadżetu promocyjnego, który reklamuje naszą firmę w głównej mierze kalendarze książkowe z okładką oznakowaną naszym logo czy kalendarze trójdzielne z zdjęciami obrazującymi działania naszej firmy.
Kalendarze trójdzielne bardzo dobrze realizują cel marketingowy. Głównie odznaczają się wysoką użytecznością. Kalendarz trójdzielny składa się z kilku elementów funkcjonalnych. Są to główka, czyli górna część przeznaczona na nadruk reklamowy, kalendarium oraz dolna część, czyli stopka. Kalendarium składa się z trzech części: miesiąca obowiązującego, poprzedniego i następnego. Takie rozwiązanie sprawia, że kartki z miesiącami zapewniają dużo miejsca na wprowadzanie notatek. Najczęściej stosowana jest też przezroczysta nakładka do przesuwania ramki służącej do oznaczania konkretnego dnia. W stopce umieszcza się dane kontaktowe firmy, co powoduje, że klient bez najmniejszego problemu może się z nami w każdej sytuacji skontaktować. Nie powinniśmy szukać naszej wizytówki ani naszej witryny internetowej.
Najważniejsza z marketingowego punktu widzenia jest część górna przeznaczona na nadruk. Jest to znaczna powierzchnia, które daje bardzo duże sposobności reklamowe. Właśnie dlatego kalendarz trójdzielny dla firm stanowi tak efektywne narzędzie reklamy. Projekt graficzny kalendarza jest przygotowywany osobiście, tak ażeby spełnić oczekiwania i wytyczne klienta, niemniej jednak standardowo umieszcza się tam logo oraz dodatkowe treści reklamowe nawiązujące do działalności firmy.
Źródło informacji: warto zobaczyć.

Możesz również polubić