Jeśli już – to który cukier

Istnieje sporo rodzajów cukru, co oznacza, że nie ma jednego „lepszego” rodzaju. Jednakże niektóre cukry są zdrowsze niż inne. Cukier biały jest najczęstszym rodzajem i jest zwykle uważany za najzdrowszą opcję, ponieważ zawiera mało składników odżywczych albo nie zawiera ich wcale.

Brązowy cukier (który zazwyczaj ma smak melasy) może być też zdrowy, o ile szukasz czegoś o większej słodyczy i ogólnej wartości odżywczej niż cukier biały.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, istotne jest, aby zwracać uwagę na składniki produktu i poczytać etykietę – fakty żywieniowe. Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały, zawiera mniej cukru i mniej kalorii.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, wiele ludzi na prawdę bardzo często staje przed dylematem. Z jednej strony jest cukier biały, który zdaniem wielu osób jest bardziej niezdrowy niż cukier brązowy. Z drugiej strony są ludzie, którzy uważają, że zarówno biały, jak i brązowy cukier są dokładnie tak samo zdrowe, i że to od jednostki zależy, który cukier kupić.

Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier biały zawiera zatemej cukru niż cukier brązowy, ale zawiera również melasę. Melasa jest produktem ubocznym procesu produkcji cukru i zawiera cukier, sód, wapń, magnez i chlorek. Niektórzy uważają, że melasa jest odpowiedzialna za niezdrowe właściwości białego cukru, ponieważ zawiera wysoki poziom cukru.

Niektórzy uważają, że brązowy cukier jest zdrowszy niż biały. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały i zawiera mniej cukru i mniej kalorii. Brązowy cukier jest też zdrowszy, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, błonnik i witaminy.

Ostatecznie to od jednostki zależy, jaki cukier zakupić. Istotne jest, ażeby zwracać uwagę na składniki produktu i przeczytać etykietę z informacjami o wartościach odżywczych.
Polecana strona: cukier biały czy brązowy.
Nie udaje Ci się wyszukać w sieci wartościowych informacji o tym który cukier jest najlepszy? Zapraszam do lektury przygotowanego przeze mnie artykułu.

Możesz również polubić