Prostownica do włosów

Prostownica do włosów

W nadchodzącym sezonie perfekcyjnie proste włosy nadal będą w modzie. Dlatego też warto jest zakupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą uzyskać tego typu efekt. Czym wyróżnia się bardzo dobra prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Warto wspomnieć, że aktualnie istnieją różnorodne technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej kluczową skazą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o sporo bardziej obecnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne lub z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można uzyskać konkretny efekt. Nabywając tego typu urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono możliwość regulacji temperatury. To ważne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, ażeby je wyprostować. Oprócz zwracania uwagi na rodzaj płytek warto jest też sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Obecnie jedną z możliwości jest w głównej mierze jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu głównie zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Dlatego też warto rozważyć taką opcję, jeżeli włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W obecnych czasach niekoniecznie powinno się decydować się na standardową prostownicę. Obecnie istnieją też inne sposoby uzyskiwania prostych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która działa jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które działa wprost na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za najlepsze prostownice w teraźniejszych czasach uznawane są jednakże te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Warto być świadomym, że jednakowo jak w sytuacji innych prostownic także ta posiada płytki, dlatego dobrze jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Warto sprawdzić: najlepsze-prostownice.pl.

Możesz również polubić