Jak dbać o blond włosy

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie to zabieg najbardziej obciążający dla każdego rodzaju włosów. Nawet o ile został przeprowadzony zgodnie ze sztuką w profesjonalnym salonie fryzjerskim, włosy są po nim mocno obciążone i trzeba o nie zwłaszcza dbać.

Najważniejszy jest profesjonalny szampon milk shake silver shine shampoo, którego specjalne składniki sprawiają, że kolor zachowuje zimny odcień i pasma nie zaczynają żółknąć. W wypadku blond włosów nieprosto zachować głęboki i naturalny kolor, zatem od czasu do czasu powinno się sięgnąć po
toner do włosów blond. To produkt, który dość mocno pogłębia kolor i wypłukuje niepożądany żółty odcień. Powinno się jednak przestrzegać zaleceń, które producent kosmetyku umieścił na produkcie. Warto także założyć rękawiczki do aplikacji. Jeżeli już użyje się zbyt wiele tonera lub będzie trzymać na głowie zbyt długo, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może zdarzyć się tak, że włosy zafarbują na kolor tonera i staną się niebieskofioletowe. W dodatku będą mocno przesuszone i nieprosto będzie je rozczesać. Po koloryzacji warto również odżywiać włosy zabiegiem olejowania. Olejek należy dobrać do struktury włosów i stosować nawet raz na siedem dni. Na co dzień przyda się również odżywka w piance milk shake. Można ją używać po każdym myciu włosów najlepiej wówczas, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Sprawi, że staną się miękkie i będą się lepiej układać. Dla każdych włosów najlepsza będzie koloryzacja w odcieniach zbliżonych do naturalnego. To najmniej obciąży włosy i nie zniszczy ich. Zdarza się, że zdarza się tak, że wielokrotna i częsta koloryzacja doprowadzi włosy do takiego stanu, że niezbędne stanie się ich ścięcie. Ażeby tego uniknąć powinno się myć włosy i pielęgnować je, stosując bardzo wysokiej jakości kosmetyków. Warto sprawdzić, co ma w swojej ofercie hurtownia fryzjerska on-line. Można tam kupić produkty, których w swoich salonach używają profesjonalni fryzjerzy. Są utworzone z najlepszej jakości składników i pozwalają zadbać o własne włosy w należyty sposób.

Polecamy: toner do włosów blond.

Możesz również polubić