Własny blog w sieci

Własny blog internetowy

O ile podjęliśmy już decyzję o tym, że pragniemy zbudować ciekawe treści poprzez pisanie bloga internetowego, warto zaplanować z dużą dokładnością krok po kroku nasze działania. Z pewnością ułatwi to blogowanie , a dodatkowo tworzenie atrakcyjnych treści dla czytelników. Przedstawiamy kilka kroków, które sprawią, że Twój blog będzie ciekawy dla ewentualnych odbiorców.

Zacznijmy od tego, co najważniejsze – NAZWA. Częstokroć wymyślamy ją na siłę i pod wpływem wrażeń, natomiast jest ona kluczowa w procesie identyfikacji odbiorców z naszą swoją marką. Staraj się wystrzegać polskich znaków, których nie można wpisywać w nazwie www. Spraw, aby nazwa była chwytliwa i prosta. Sprawdź nazwy blogów innych twórców, które piszą o tym samym. Unikaj dublowania powstałych już nazw, ponieważ spowoduje to wiele trudności, takich jak przykładowo: spersonalizowany adres e-mail, nazwa użytkownika na portalach społecznościowych , a dodatkowo nazwa samego bloga. O ile masz z tym trudność, poszukaj odpowiednich synonimów lub zastanów się nad tym, czy nie chcesz tworzyć pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem.
Wygląd stanowi o tym, czy będziemy w jakiś sposób się odróżniać pomiędzy tysiąca innych blogów tematycznych. Rozważ jak, ma wyglądać Twój blog. Odpowiedz sobie na kluczowe pytania:

Czy zamierzam publikować na prawdę dużo zdjęć?
Czy będę zamieszczać filmiki?
Czy zależy mi na podziale stron na dokładnie określone pod strony?
Co chce posiadać na swoim Blogu internetowym?

Te informacje niewątpliwie pozwolą Ci wybrać świetny szablon, który w późniejszym czasie możesz zmodyfikować. Nie zapominaj o odpowiednich kolorach. Nadal styl Twoim wpisom. Wybierz odpowiednią czcionkę , a ponadto kolory, które pozwolą identyfikować się czytelnikom z tworzonymi przez Ciebie treściami.
3. Treść to co najbardziej istotne na naszym blogu! Tylko wartościowe treści pozwolą na to, ażeby nasze blogowanie przyniosło oczekiwany efekt. Spisz listę tematów, o których chcesz pisać. Określ tematykę wokół, której będziesz się poruszać. Niech osoby odwiedzające Twój blog, wiedzą czego on tyczy się. Kolejna na prawdę istotna kwestia to systematyczność. Żyjemy w czasach, w których wiele rzeczy bardzo szybko nas nudzi. Dostarczaj swoim czytelnikom atrakcji. Pisz regularnie i ciekawie. Pisz o rzeczach, na których się znasz. Nie musisz być ekspertem od wszystkiego!

Zwróć uwagę również na dodatki, które możesz zainstalować w dodatku na blogu internetowym, przykładowo: licznik odwiedzin, archiwum wpisów, czy przekierowanie na Twoje konta w media społecznościowech. Zaplanowanie działań krok po kroku, umożliwi pozyskać stałych odbiorców.

Możesz również polubić