Strona z nekrologami

Nekrologi i kondolencje

Czasem śmierć przychodzi nagle i pragniemy poinformować znajomych oraz dodatkowo bliskich o tym, że umarł ktoś z naszej rodziny bądź z naszych znajomych czy z naszej pracy. Wtedy wiesza się nekrolog, czyli informację o śmierci danej osoby, dniu pogrzebu oraz dodatkowo podziękowania za ewentualne kondolencje i tak dalej. Rzeczpospolita nekrologi publikuje od wielu lat.

Właściwie każdy może opublikować tam swój nekrolog w dokładnie sprecyzowanej cenie, w zależności od tego, i jak duża będzie tabliczka z tym nekrologiem.
Chodzi tu o format. Formaty mogą być różnorodne, począwszy od najmniejszych, pośrednie i takie naprawdę spore. Wielkość formatu determinuje ceny. Im większy jest format dalej tabliczki, tym wyższa jest cena publikacji. Nekrologi Rzeczpospolita zamieszcza w niewielkich formatach, a zdarza się, że nawet w formie całej strony. Publikacja na całej stronie jest najdroższa, bo kosztuje nawet kilka kilkanaście tysięcy zł. Jednakże w niektórych przypadkach ludzi stać jest na to, ażeby opublikować aż tak duży nekrolog. Szczególnie chodzi tutaj o ludzi, którzy są o kimś ważnym dla miasta bądź regionu czy jakiejś społeczności. Na ich nekrologi nie szczędzi się pieniędzy. Rzeczpospolita nekrolog publikuje w wydaniu drukowanym swojej miesięczniki, która ma zasięg ogólnopolski. Tak więc nekrolog pojawi się w gazecie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach. To w bardzo wielu przypadkach sprawia, że na dokładnie sprecyzowane pogrzeby ściąga faktycznie duża liczba osób. Częstokroć w przypadku znanych zmarłych są to ludzie z całej Polski, a dosłownie z zagranicy. W nekrologu publikuje się imię i nazwisko osoby zmarłej, częstokroć także jej funkcję, zawód albo zwyczajnie czynność, która zajmowała się za życia, datę śmierci , a dodatkowo datę pogrzebu, zaproszenie na pogrzeb z informacją, gdzie się odbędzie oraz dodatkowo podziękowania albo informację, że o śmierci powiadamia najbliższa rodzina pogrążona w żałobie. Użycie mają różnorodne informacje. Często nekrolog jest publikowany przykładowo przez znajomych z pracy lub szkoły i zawiera więcej informacji, szczegółowe informacje dotyczące danej osoby jej osiągnięcia , a oprócz tego tego, czym się zajmowała. W bardzo wielu przypadkach są to również personalne podziękowania od dokładnie sprecyzowanej grupy osób lub od konkretnej osoby, która jest wdzięczna za jakieś konkretne działania podejmowane przez zmarłego.
Zobacz więcej: nekrologi rzeczpospolita.

Możesz również polubić