Samochód zastępczy z OC

Auto z OC sprawcy

Kiedy zdarzył się wypadek lub jakiś inny problem z naszym samochodem, to możemy mieć kolejny problem, mianowicie taki, że nie będziemy wiedzieli, skąd wziąć samochód, którym do jechania na zakupy, do pracy lub inne miejsce. Auta zastępcze są udostępniane właśnie w tak zaistniałych okolicznościach. Załóżmy, że dana osoba ma ubezpieczenie Assistance podczas podróży Popsuł mi się samochód.

W takim przypadku ubezpieczyciel ma za zadanie dostarczyć auto z OC na miejsce zdarzenia a klient będzie mógł kontynuować własną jazdę właśnie takim samochodem. Jest to wygodne rozwiązanie, dlatego że nigdy nie wiemy, o stanie się w drodze. Musimy być na tę okoliczność w każdej chwili idealnie ubezpieczenie i tak jest właśnie w przypadku, kiedy kupujemy Assistance, z którego dostajemy auta zastępcze. Nie ma odgórnego określenia, w którym przypadku samochód się nie powinno się, dlatego że w każdej sytuacji, kiedy nasz, który objęty jest ubezpieczeniem, jest niezdolny do jazdy, to ubezpieczyciel powinien dostarczyć samochód, który będziemy mogli tę jazdę kontynuować. Samochód ten będzie do naszej dyspozycji na czas, w którym nasz samochód będzie niesprawny, tak zatem albo na czas naprawy, lub do czasu, w którym kupimy sobie nowy samochód. Samochód z OC sprawcy przysługuje praktycznie za każdym razem, niemniej jednak ludzie o tym nie wiedzą, kiedy my niszczymy własny samochód przez swoją nieuwagę, to możemy skorzystać wyłącz nie z samochodu zastępczego z polisy Assistance.
Z kolei w przypadku, kiedy nasz samochód zniszczony jest przez inny samochód, to trzeba nam się auto z OC osoby, która doprowadziła do zdarzenia. Samochód z OC sprawcy również powinien być przeprowadzony na miejsce zdarzenia, niemniej jednak może być też odebrany w innym miejscu i w innym terminie. W każdym razie istnieje taka sposobność i właściwie każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Auta zastępcze są aktualnie średniej jakości, to oznacza, że powinniśmy liczyć na to, że dostaniemy samochód średniej klasy samochód zastępczy wedle zasad, nigdy nie powinien być gorszy od tego, jaki był ubezpieczony. Czyli jeśli my mamy samochód wyższej klasy, to jako auto zastępcze także powinniśmy teoretycznie otrzymać samochód wyższej klasy. Natomiast braki we flocie w bardzo wielu sytuacjach sprawiają, że możemy zdobyć auto niższej klasy. To nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego bardzo istotne jest, byśmy dostali jakikolwiek samochód, w którym będziemy mogli kontynuować trasę. Powinno się o tym fakt dopytać zarówno swojego ubezpieczyciela, jak i ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. Całkiem inaczej możemy nie wykorzystać swoich sposobności.
Więcej: wypożyczalnia samochodów biała podlaska.

Możesz również polubić