Rodzaje regałów magazynowych

Wiele osób zastanawia się, gdzie można kupić wydajne systemy magazynowania, które szczególnie dobrze sprawdzają się w halach magazynowych czy sklepach. Otóż są to produkty, które znajdziemy w sklepach internetowych, jak też w sprzedaży online oferowanej przez producentów a także dystrybutorów. W bogatej ofercie takich sklepów z całkowitą czyli stu procentową pewnością uda nam się wybrać przykładowo stoły warsztatowe, które szczególkiepsko sprawdzają się w garażach, warsztatach czy halach magazynowych.

Znajdziemy także rozmaite regały czy meble magazynowe, które stanowią kluczowy element wyposażenia każdej przestrzeni, która przeznaczona jest do bezpiecznego przechowywania różnorakich towarów.
Przechowywanie towaru – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Kluczową kwestią jest oczywiście zapewnienie bezpiecznego magazynowania towaru, niemniej jednak także maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Właśnie dlatego warto stosować przyszłościowe oraz wydajne rozwiązania, które charakteryzują się dobrymi parametrami użytkowymi, jak także modułową budową, która umożliwia tworzyć takie systemy, które w sposób optymalny dostosowane są do danej przestrzeni oraz potrzeb konkretnej firmy. Bardzo często wybór takich rozwiązań zależy od profilu działalności danej firmy, a zatem np rodzaju magazynowanego towaru. W związku z tym, że obecnie towary zarówno magazynowane, jak również transportowane są za pomocą palet, standardowym elementem wyposażenia dużych hal magazynowych stały się regały paletowe. Przechowywanie produktów spaletyzowanego musi cechować się określonymi zasadami, a więc między innymi systemy magazynowania palet powinny zagwarantować swobodny dostęp dla wózka widłowego do palety. Co więcej, są to systemy, które muszą charakteryzować się znacznym udźwigiem, ponieważ przeznaczone są do magazynowania towaru bardzo ciężkiego. Innym wyjściem, które cieszy się dużą popularnością przedsiębiorców, są antresole magazynowe. Antresole to wielopoziomowe systemy półkowe stosowane w magazynach, których zabudowa często sięga pod sam sufit, a zatem pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali. Co więcej, dzięki schodom i chodnikom pozwalają na obsługę ręczną, a zatem szybki dostęp do produktów.

Źródło informacji: regały wspornikowe.

Możesz również polubić