Korzystanie z różnych pił

Piła do drewna
Drewno możemy do dość popularnych materiałów, jednakże do ich obróbki są używane wyrzynarki, szlifierki czy piły łańcuchowe. Natomiast piła ręczna zajmuje bardzo ważne miejsce w wyposażeniu każdego warsztatu. Zanim będziemy się nim posługiwać, zadbajmy o to, aby narzędzie było przeznaczone do danej pracy.

Modele pił są dostosowane do grubości oraz twardości danego drewna. W trakcie wyboru zwróćmy wyjątkową uwagę na kształt i twardość brzeszczotu, współczynnik TPI bądź kształt zębów wraz z kątem ich nachylenia. Nie zapomnijmy natomiast o rękojeści i sprawdźmy, czy brzeszczot został pokryty powłoką zabezpieczającą. Do cięcia drewna wykorzystuje się piły, których zęby są zamontowane pod mniejszym kątem niż 90°.
Piła do metalu
Piła do metalu w dużym stopniu ułatwia obróbkę twardych materiałów. Dlatego w fachowych oraz przydomowych warsztatach na 100 procent wyszukają własną efektywność. Producenci tak projektują własne egzemplarze, aby spełniły oczekiwania dosłownie najbardziej wymagających klientów. Znajduje własne wykorzystanie w cięciu materiałów takich jak: rury, miedź, aluminium, stalowe profile czy tworzywa sztuczne. W nowych piłach montuje się dodatkowe warianty, które mają poszerzyć sposobności piły. Można do tego zaliczyć tryb pracy bezzapachowej a także beziskrowej. Przy tym montowane są w nich, chociażby tarcze tnące bądź  klucz oczkowy. Z takich właśnie powodów warto dobrze pomyśleć przed wyborem piły do metalu.
Piła do tartaku
Istnieje biznes, który jest bardzo konieczny i potrzebny dla społeczeństwa, lecz oczywiście nie każdy jest w stanie w tej kategorii osiągnąć sukces. Mowa mianowicie o tartaku. Ażeby zacząć działalność, pierw powinno się mieć odpowiednie wyposażenie. Piła do tartaku gra pierwsze skrzypce w tej działalności. Odznacza się tym, iż nie powoduje jej problemu cięcie różnorakich drewnianych materiałów m.in.: desek podłogowych czy desek na deskowanie. Do materiałów drewnopochodnych w tym temacie zaliczymy panele podłogowe oraz blaty kuchenne. Na rynku mamy bardzo duży wybór pił tarczowych. Zazwyczaj ich podział jest ze względu na rodzaj materiału, do jakiego zostały przeznaczone.

Zobacz: piły trakowe.

Możesz również polubić