Dokumentacja cen transferowych – usługi

Podmioty wykonujące transakcje zarówno towarowe finansowe jak też usługowe powinny uzmysławić sobie, że od 2019 roku obowiązują nowe przepisy wprowadzone przez ministerstwo finansów, które dotyczą cen transferowych. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że takie ceny transferowe to także narzucone limity, które wiążą się też z przygotowaniem wymaganej dokumentacji, na którą składa się między innymi część opisowa jak też analiza cen. Na nieszczęście przepisy są dość trudne a także zawiłe, jak też dotyczą sporządzenia dokładnej dokumentacji, dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym przygotowaniem potrzebnej przez władze podatkowe dokumentacji.

Warto pamiętać również o tym, że takie firmy oprócz dokumentacji zajmują się także analizą poziomu cen czy również weryfikują pod względem poprawności zgromadzoną przez klienta dokumentację. Jest to niezbędne do tego, aby była to dokumentacja zgodna z obecnymi przepisami.
Co warto wiedzieć na temat dokumentacji cen transferowych?
Oczywiście do przygotowania takiej dokumentacji potrzebna jest wiedza, ale też spore doświadczenie, które daje możliwość na terminowe przygotowanie całkowitej dokumentacji, która wymagana jest przez władze podatkowe. Bez wątpienia taka dokumentacja cen transferowych musi być zgodna z obecnymi wymogami prawnymi, które zmieniły się w 2019 roku w celu uszczelnienia systemu podatkowego. Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli chodzi o ceny transferowe to dotyczą one cen, które są ustalane w transakcjach, które mają miejsce wśród tak zwanymi podmiotami powiązanymi. Takie połączenie może dotyczyć w głównej mierze związków rodzinnych czy też małżeńskich, ale także udział w kapitale czy też w zyskach. Dotyczy to także wspólników w spółce. Powinno się wspomnieć też o tym, że w sytuacji cen transferowych na podmiotach spoczywają obowiązki powiązane z przedłożeniem kompletnej dokumentacji organom kontroli czy także władzom podatkowym jak także obowiązek sprawozdawczy. W tym zakresie warto zdecydowanie skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które oferują usługi tj. dokumentacja cen transferowych. Warto dodać też o tym, że są to usługi o charakterze kompleksowym, które dotyczą w głównej mierze przygotowania procedur dokumentacyjnych.

Więcej: dokumentacja cen transferowych.

Możesz również polubić