Cleanroom

Pomieszczenia czyste znajdują wykorzystanie w firmach na przykład z branży kosmetycznej farmaceutycznej czy też jest spożywczej. Warto być świadomym o tym, że są to między innymi laboratoria biotechnologiczne czy także farmaceutyczne, gdzie wytwarzane są produkty stosowane przez ludzi. Dlatego też konieczne jest zachowanie odpowiednich zasad w pomieszczeniach czystych, które dotyczą przede wszystkim utrzymania odpowiedniej czystości, między innymi czystości mikrobiologicznej, która tyczy się zarówno powietrza, jak też wszystkich powierzchni roboczych.

W tym przypadku niezbędne jest stosowanie odpowiednich materiałów i środków, jak też produkty takie jak opakowania, które gwarantują sterylność i czystość na najlepszym poziomie. Warto używać produkty znanych i cenionych producentów, którzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić swoim klientom między innymi odzież antystatyczna przeznaczoną właśnie do pomieszczeń czystych.
Odzież i artykuły do pomieszczeń czystych – na co zwrócić uwagę?
Na początku powinno się zaznaczyć, że w ofercie firm specjalizujących się w usługach skierowanych do wnętrz czystych znajdziemy w głównej mierze artykuły tj. odzież do Cleanroom. Musimy być świadomym, że ubrania przeznaczone dla pracowników stref czystych dostępne są w różnych odsłonach, a zatem znajdziemy tam w głównej mierze kombinezony, w tym kombinezony jednorazowe, szeroki wybór fartuchów męskich oraz damskich, z kapturem lub w wersji bez kaptura, ale też maseczki ochronne czy konieczne w takich pomieszczeniach rękawiczki. Trzeba pamiętać o tym, że taka odzież musi realizować restrykcyjne standardy dotyczące bezpieczeństwa, a więc jest to w głównej mierze odzież antystatyczna. W ofercie znajdziemy między innymi ochraniacze na buty, rękawiczki, fartuchy dostępne w różnorakich rozmiarach. Pamiętajmy również o tym, że czyszczenie Cleanroom wymaga stosowania odpowiednich środków, materiałów a także akcesoriów, które zapewnią nieskazitelną czystość nie tylko powierzchni roboczych, ale również wszystkich wykorzystywanych podłoży i przestrzeni laboratoryjnych. Niezbędne jest zadbanie także o odpowiednie parametry powietrza, a zatem temperaturę, wilgotność, ciśnienie, niemniej jednak także czystość mikrobiologiczną.

Zobacz więcej: https://hygienicdesign.pl

Możesz również polubić