Wypadek śmiertelny – odszkodowanie

Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do bardzo istotnych zdarzeń drogowych, które niekiedy kończą się też śmiercią. Musimy mieć świadomość, że odszkodowania powypadkowe dotyczą nie tylko osób poszkodowanych, niemniej jednak także najbliższej osoby, która zginęła przykładowo na pasach potrącona przez kierowcę auta. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca takiego zdarzenia miał aktualną polisę odpowiedzialności cywilnej OC.

W sytuacji braku takiej polisy zadośćuczynienie oraz odszkodowanie dla najbliższych osoby zmarłej w wypadku powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Warto w takim wypadku korzystać z usług prawnych, które ułatwią na pozyskanie adekwatnej kwoty odszkodowania, ale także zadośćuczynienia za straty moralne.
Odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek śmiertelny – na co zwrócić uwagę?
Niestety wypadki śmiertelne na polskich drogach zdarzają się bardzo często, a w takiej sytuacji najbliżsi osoby zmarłej powinni posiadać świadomość, że mają prawo zdobyć należycie wysoką kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia, które w zgodzie z polskim prawem powinno być wypłacone przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca zdarzenia miał polisę odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie za śmierć matki czy także ojca powinno być wypłacone w uczciwej adekwatnej kwocie, która powinna pokrywać między innymi koszty pogrzebu, ale również powinna to być kwota, która umożliwia rodzinie zmarłego na prowadzenie godnego życia. Nie zapominajmy też o tym, że mamy prawo ubiegać się o zadośćuczynienie za straty moralne, a więc krzywdy fizyczne i psychiczne, których doznaliśmy w wyniku śmierci najbliższej osoby. Na uwagę zasługuje także fakt, że jeżeli na utrzymaniu osoby zmarłej w wypadku śmiertelnym znajdowały się przykładowo dzieci czy też żona, to także oni mają prawo ubiegać się o rentę. Odszkodowanie za śmierć dziecka powinno też być wypłacone w takiej kwocie, które pozwoli na przykład na używanie z fachowej pomocy psychologicznej. Warto zatem zwrócić się do doświadczonego adwokata, który umożliwi nam zyskać stosowną kwotę odszkodowania a także zadośćuczynienia za wypadek śmiertelny.

Źródło: Odszkodowanie za śmierć dziecka.

Możesz również polubić