Program dla małej księgowości

Profesjonalny program dla małej księgowości

Jednym z priorytetowych zadań każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie ewidencji księgowej. Dokładny zakres zadań jest różny i zależy przede wszystkim od wielkości danego przedsiębiorstwa. W sytuacji niedużych przedsiębiorstw zadań jest najmniej.

Mali przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia bardzo ogólnej ewidencji księgowej, która w ogromnym stopniu różni się od zaleceń stawianych dla średnich a także dużych przedsiębiorstw. Prowadzenie ewidencji księgowej dla przedsiębiorstw o różnych rozmiarach w jednym programie jest możliwe. Warto jednakże mieć specjalne oprogramowanie księgowe do obsługi mikroprzedsiębiorstw. Posiada ono o wiele mniej funkcji a także jest znacznie łatwiejsze w obsłudze. Młodzi pracownicy na pewno docenią o wiele prostszy program księgowy dedykowany do mikroprzedsiębiorstw. Jego opanowanie zajmie im o wiele mniej czasu, a wy będziecie mogli bez żadnych obaw powierzyć te obowiązki dla młodszego personelu.
Tak zwana mała księgowość jest także o wiele tańsza, niż specjalistyczne oprogramowanie służące także do obsługi dużych firm. Spora większość biur rachunkowych aktualnie zajmuje się głównie obsługą mikro lub małych przedsiębiorstw. Większe spółki inwestują we swoje działy księgowe, dlatego posiadanie przez biuro rachunkowe fachowego oprogramowania coraz bardziej mija się z celem. Specjalny program dedykowany do obsługi księgowości mikroprzedsiębiorstw jest nie tylko i wyłącznie tańszy, ale też znacznie prostszy w obsłudze. Wdrożenie go w waszym biurze rachunkowym nie będzie żadnym problemem, w szczególności dla doświadczonych księgowych. O ile nie jesteście przekonani do tego dobrego pomysłu, to warto najpierw przetestować ten program w pełni za darmo w waszym biurze rachunkowym. Przez sześćdziesiąt dwa dni będziecie posiadali całkowicie darmowy dostęp do oprogramowania w jego rozszerzonej wersji. Te dwa miesiące z całą pewnością starczą, by każdy pracownik mógł dokładnie zapoznać się z nowym oprogramowaniem i wyrazić na jego temat własną opinię. Na pewno zdecydowana większość waszych pracowników będzie zadowolona z nowego, o sporo zwyklejszego systemu. Wasz portfel także na tym zyska, gdyż w znacznym stopniu zmniejszy się comiesięczna opłata z tytułu posiadania dostępu do specjalistycznego oprogramowania księgowego.
Źródło: www.ksiega-podatkowa.pl.

Możesz również polubić