Pomoc dla frankowiczów

Na nieszczęście wiele osób zmaga się z poważnymi myślami natury finansowej, co jest rezultatem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty zwłaszcza chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, przede wszystkim były to kredyty hipoteczne, a zatem kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy także budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a wręcz kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to często zadawane pytanie przez osoby, które na nieszczęście zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat albo nawet unieważnienia całej umowy frankowej w zależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić własną pracą, warto wspomnieć jednak, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, by nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto zatem skorzystać z fachowej pomocy, jakiej udzielają różnorakie instytucje, jak także kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje wiele różnorakich elementów, z którymi na swoją rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów, zarówno z dziedziny prawa, jak również finansów. Dzięki profesjonalnej pomocy na 100 procent mamy znacznie większe szanse, by wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego typu spraw. Będziemy więc potrzebowali pomocy, w głównej mierze tego, ażeby ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam środki finansowe. Umowa frankowa coraz częściej zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności fachowcy, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, by dokładnie zaznajomić się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ zdarza się, że możliwe jest nie tylko odfrankowanie kredytu, niemniej jednak także unieważnienie całej umowy.

Warto zobaczyć: Odfrankowienie kredytu kancelaria.

Możesz również polubić