Najlepsze ubezpieczenie OC

Porównywanie cen ubezpieczenia OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego aktualnego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z bardzo wysokimi karami finansowymi. Obecnie jest to mniej więcej dwukrotność pensji minimalnej.

Obecnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, szczególnie w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC zwyczajnie się nie opłaca, gdyż prędzej, czy później i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkakrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie albo niesamowicie kosztowne. Wszystko tak w rzeczywistości zależy od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym dodatkowo będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ogromny wpływ posiada też historia kierowcy. Jeżeli już na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to na nieszczęście możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość niskie ceny ubezpieczenia. Na nieszczęście sytuacja wygląda inaczej w sytuacji wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość znaczna, a to wszak wiąże się z obowiązkiem wypłacenia odszkodowania za straty materialne oraz cielesne dla osób poszkodowanych. Nic zatem dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W przeciwnym razie w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno ażeby już zbankrutowały. Na wartość składki wielki wpływ posiada też wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat na nieszczęście będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą również mężowie, których żony albo partnerki są dość świeżymi kierowcami. Jeżeli więc wpiszecie swoją żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie niestety liczyć się z troszkę wyższą składką.
Zobacz: Ubezpieczenia.

Możesz również polubić