Kredyty frankowe – usługi prawne

W przypadku kredytów frankowych bardzo często dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że jeżeli posiadamy taki kredyt, to możemy też korzystać z fachowej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Powinno się pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące między innymi fachowe prawne doradztwo, ale także staranną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Adwokat udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a zatem zarówno w czynnościach przedsądowych, niemniej jednak będzie nas również reprezentował przed sądem w sytuacji postępowania. Warto zatem o tym pamiętać, o ile zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy szukać pomocy?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że wiele ludzi posiada takie kredyty. Prócz tego, powinno się mieć świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często obarczone są wadami prawnymi. Oznacza to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest podstawą do tego, ażeby pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a nawet całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto być świadomym o tym, że sądy bardzo często orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Tyczy się to w głównej mierze braku sumiennej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko i wyłącznie ze wzrostem miesięcznych rat, niemniej jednak również całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są podstawą między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Warto być świadomym również o tym, że kredyt frankowy udzielany tak bardzo chętnie przez banki był obarczony sporym ryzykiem. Banki wypełniając własne obowiązki względem klienta powinny sumiennie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeżeli już tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a więc mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy dosłownie całkowite unieważnienie umowy.

Dodatkowe informacje: kredyt frankowy Głogów.

Możesz również polubić