Jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty?

Zdarzenia drogowe coraz częściej kończą się przykrymi konsekwencjami, szczególnie dla osób pieszych czy rowerzystów, którzy są w znacznie gorszym położeniu niż kierowca pojazdu. Warto dodać jednakże o tym, że potrącenie rowerzysty na pasach wiąże się z konkretnymi konsekwencjami, a więc osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o stosowną wysokość odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym kierowca pojazdu miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli jednakże kierowca nie miał takiej polisy wykupionej, to wówczas zadośćuczynienie a także odszkodowanie powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

Jeżeli już mamy kłopoty z uzyskaniem stosownej wysokości odszkodowania, to ze stuprocentową pewnością warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w dochodzeniu uczciwych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz komunikacyjnych.
Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – co należy mieć świadomość tego na ten temat?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że odszkodowania warszawa to usługa kompleksowa, która oferowana jest przez kancelarie odszkodowawcze, które gwarantują klientowi kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym, jest również w trakcie procesu sądowego, o ile do takiego dojdzie. Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, przykładowo tj. potrącenie rowerzysty, powinno pozwolić na pokrycie kosztów leczenia, niemniej jednak również fizjoterapii czy także rehabilitacji. Dodatkowo, powinny być także pokryte koszty dojazdów do placówek medycznych, czy także koszty opieki nad taką osobą. Nie zapominajmy na ty o tym, że wypadkach drogowych bardzo często ulega uszkodzeniu także mienie osoby poszkodowanej, a zatem np rower, kask specjalna odzież ochronna czy także telefon komórkowy. Stąd też warto ubiegać się też o zwrot kosztów za utracone w wypadku mienie. O ile zastanawiamy się, jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty, to jego wysokość uzależniona jest w głównej mierze od stopnia a uszczerbku na zdrowiu, ponieważ inną kwotę uzyskamy w sytuacji złamania ręki, a inną w sytuacji obrażeń wielonarządowych.

Polecamy: potrącenie rowerzysty na pasach.

Możesz również polubić