Żaluzje zewnętrzne

Osłony okienne pozwalają nam regulować ilość światła, która dostaje się do wnętrza. W przypadku rozwiązań o przeznaczeniu zewnętrznym, takich jak bardzo popularne rolety zewnętrzne, stanowią także ważny element wpływający na bilans energetyczny domu lub mieszkania. Latem ochładzają pomieszczenia, chroniąc je przed napływem ciepłych mas powietrza.

Z kolei zimą zapobiegają utracie ciepła z budynku. W ten sposób poprawiają bilans energetyczny domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie zimą i za systemy klimatyzacji a także wentylacji latem. Wyjściem, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem są żaluzje zewnętrzne.
Żaluzje stosowane zewnętrznie
Większości nas żaluzje tworzą skojarzenie z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Najnowszym wyjściem są jednakże takie żaluzje, które stosuje się na zewnątrz budynku. Są to żaluzje zewnętrzne, nazywane również żaluzjami fasadowymi. Jedną z ich największych zalet jest to, że tak samo jak żaluzje wewnętrzne, pozwalają regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają również podobną budowę jak żaluzje wewnętrzne, a zatem składają się z ruchomych elementów nazywanych lamelami, które mocowane są na mocnych sznurkach a także są zaczepione na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu żaluzje mogą być nie tylko i wyłącznie opuszczane lub podnoszone, niemniej jednak także nachylane pod różnym kątem. To daje możliwość z dobrym skutkiem regulować ilość światła. Jednakże w przeciwieństwie do swojego odpowiednika wewnątrz budynku są odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak deszcze, śnieg czy silny wiatr. Na prawdę dużo je też łączy z roletami zewnętrznymi, ponieważ stanowią skuteczną barierę termoizolacyjną, która koryguje bilans energetyczny budynku. A dodatkowo, odznaczają się dużą wytrzymałością mechaniczną, są zatem produktem, który będzie nam służył długie lata. Żaluzje fasadowe łączą w sobie zalety żaluzji wewnętrznych a także rolet zewnętrznych, stanowiąc odpowiedź na najbardziej wygórowane oczekiwania rynkowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że bardzo często można je zauważyć na fasadach domów, budynków usługowych a także budynków efektywności publicznej. Stanowią wyrafinowane i niebywale funkcjonalne rozwiązanie, które spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów.
Więcej informacji na stronie: zaluzjezewnetrzne.pl.

Możesz również polubić