Szamba

W przypadku instalacji sanitarnych, które nie mogą być podłączone do sieci zbiorczej, należy zastosować świetny rodzaj szamba. Warto wspomnieć o tym, że szambo powinno charakteryzować się przede wszystkim szczelnością, niemniej jednak również wysoką wytrzymałością mechaniczną na różnego typu uszkodzenia. Stąd też warto wybierać produkty przetestowane i certyfikowane, przykładowo tj. szambo betonowe 10m3.

Warto tutaj wspomnieć, że dostępne są także inne warianty pojemności, tak ażeby dobrać odpowiedni zbiornik betonowy do danego obiektu czy także budynku.
Jaki rodzaj szamba wybrać do instalacji sanitarnej?
Obecnie na rynku dostępnych jest sporo różnorakich rodzajów szamba, warto być świadomym natomiast o tym, by w tym przypadku postawić głównie na wysoką jakość zaprojektowania, a więc między innymi szambo betonowe 12m3. Takie szamba wykonywane są wysokiej klasy betonu, który charakteryzuje się świetnymi parametrami technicznymi a także użytkowymi. W praktyce oznacza to, że takie szambo jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, prócz tego zabezpieczone jest za pomocą wysokiej jakości włazu betonowego. Pamiętajmy także o tym, że taki beton spełnia rygorystyczne normy powiązane między innymi z ze szczelnością. Znaczy to, że korzystając z takich szamb zyskujemy pewność, że ścieki przedostający się do niego nie przenikną zarówno do gleby, jak również do wód gruntowych. Co więcej, szamba betonowe dostępne są w różnorakich wariantach, które różnią się nie tylko i wyłącznie pojemnością, ale również innymi elementami. Dostępne jest w głównej mierze szambo betonowe 12m3 zarówno jednokomorowe jak też dwukomorowe. W sytuacji dwukomorowego występuje specjalna przegroda, która rozdziela ścieki stałe, grube od nadmiarowej ilości ścieków płynnych. Najważniejsze jest to, że w komorze, której występują specjalne bakterie ścieki zostają oczyszczone, a dzięki czemu mogą być wprowadzone do gruntu w postaci wody, która nie zawiera substancji szkodliwych czy również toksycznych. Jest to więc rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne.

Źródło informacji: szambo betonowe 10m3 oświęcim.

Możesz również polubić