Na co zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko i wyłącznie stanowiskiem postojowym dla auta, niemniej jednak też miejscem przechowywania różnorakich urządzeń o przeznaczeniu technicznym a także sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Nawet jeśli nie mamy samochodu, garaż nam się z całą pewnością przyda, w szczególności o ile w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Użyteczność garaży znacząco uzależniony jest od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Odznacza się kilka podstawowych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, więc wymagają z przodu na prawdę bardzo dużo wolnej przestrzeni. Dużym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, zatem świetnie sprawdzają się w sytuacji krótkich podjazdów. Odróżnia je duża szczelność, są więc zalecane do garaży ocieplanych a także garaży znajdujących się blisko drogi. Zwiększającym się zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są również pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Odróżniają się dużym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje też najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność natomiast z roku na rok spada. Bardzo często wybieramy rozwiązania innowacyjne, które zajmują mało miejsca, a ich obsługa odbywa się automatycznie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Warto wspomnieć, ażeby decydując się na bramę do własnego garażu, zwracać wyjątkową uwagę na materiał, z którego została utworzona. Brama jest inwestycją na bardzo długie lata, więc powinna wyróżniać się głównie trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy również, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeżeli nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie także montaż.
Więcej informacji: producentbram24.pl.

Możesz również polubić