Sztukateria – oferta

Pięknie urządzone wnętrza są nie tylko funkcjonalne, niemniej jednak również komfortowe i zwyczajnie lubimy w nich przebywać. Warto więc planując remont wziąć pod uwagę elementy dekoracyjne, które nie tylko i wyłącznie upiększają pomieszczenia, ale pełnią również ważne funkcje, na przykład maskują poprowadzone przewody na ścianie czy pod sufitem. Często wybierane są elementy dekoracyjne zaliczane do tak zwanej sztukaterii.

Warto mieć na uwadze o tym, że sklep ze sztukaterią to między innymi szeroki wybór listew przyściennych czy podsufitowych, które nie tylko powiększają optycznie pomieszczenia, niemniej jednak również maskują rozmaite niedoskonałości.
Sztukateria – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach sztukateria zyskała większą popularność, bardzo często zauważa się elementy dekoracyjne nie tylko i wyłącznie w pomieszczeniach komercyjnych, ale również w mieszkaniach czy domach prywatnych. Powinno się podkreślić, że sztukateria do wnętrza wykonywana jest z gipsu, który stanowi materiał lekki, ekologiczny, jak również niepalny. Dzięki tym właściwościom jest to materiał idealny do budowy nieraz bardzo finezyjnych oraz skomplikowanych kształtów, które możemy zauważyć na przykład w rozetach, czyli popularnych elementach sztukaterii, która z powodzeniem stosowane są na przykład w salonach. Natomiast sztukateria zewnętrzna wykonywana jest ze styropianu, który pokryty jest specjalną ochronną warstwą polimerową, która chroni takie elementy przed niekorzystnym działaniem czynników umiejscowionych na zewnątrz, a zatem przed działaniem promieniowania UV, niemniej jednak również deszczu, śniegu czy wysokich temperatur. Co za tym idzie, elementy sztukaterii zrobione z takich materiałów charakteryzują się trwałością i zachowują swój oryginalny wygląd przez bardzo długie lata zdobiąc ściany budynków. Powinno się też wspomnieć o tym, że listwy ozdobne są dostępne w różnorakich wariantach, a więc będziemy mieli niemały wybór. Pośród innych popularnych elementów sztukaterii należy wyróżnić rozety, fasety ozdobne, dekoracyjne konsole, jak również listwy ścienne czy listwy umieszczone pod sufitem. Wszystkie te elementy realizowane są ze starannością o każdy detal, a więc cudownie prezentują się w pomieszczeniach, jak też na elewacji budynku, dlatego są często wybierane.

Sprawdź tutaj: profile elewacyjne.

Możesz również polubić