Osłony na okna – plisy

Przy aranżacji pomieszczeń na 100 procent warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko i wyłącznie podniosą walory estetyczne pomieszczenia, a zatem będą stanowiły dekoracje, niemniej jednak też zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Aktualnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór innowacyjnych i praktycznych odsłon okiennych, a więc na 100 procent uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy też preferencji. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko i wyłącznie przez właścicieli mieszkań czy domów, niemniej jednak też lokali biurowych czy również budynków handlowych i usługowych.

Powinno się pamiętać o tym, że są one dostępne w różnorakich wariantach kolorystycznych czy też wzorniczych, a więc z pewnością uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie dobrze dopasowana do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty przyszłościowych osłon okiennych z całą pewnością warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Przede wszystkim będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą idealnie pasowały do wielkości i kształtu czy również położenia okna. A przy tym, takie plisy realizowane są z materiałów najwyższej jakości, a zatem między innymi tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, ale również z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która z dobrym skutkiem odbija promienie słońca, a zatem tym samym ogranicza również nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto być świadomym o tym, że materiały wykorzystywane do stworzenia plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie doskonałe dosłownie dla alergików czy także osób dbających zwłaszcza o higienę w pomieszczeniach. Warto pamiętać również o tym, że plisy okienne, które zostały wykonane z tkanin zaciemniających mogą być po obu stronach w jednakowym kolorze, niemniej jednak zewnętrzna strona może być biała, co powoduje mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza przypływ światła do pomieszczenia. Ogromną dobrą cechą takich plis jest też to, że są bardzo łatwe w montażu oraz dają możliwość kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Więcej informacji: rolety plisowane.

Możesz również polubić