Na czym polegają usługi geodezyjne?

Profesjonalne usługi geodezyjne realizowane są przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, niemniej jednak też dysponują rozległą specjalistyczną wiedzę z zakresu geodezji. Geodezja Legnica to bez wątpienia stosowanie również odpowiednich rozwiązań technologicznych, a więc między innymi sprzętu GPS służącego do wykonywania precyzyjnych pomiarów. Prócz tego w takim sprzęcie powinno być zastosowane odpowiednie oprogramowanie zgodne z obecnymi normami.

W pracach geodezyjnych stosuje się nowoczesne technologie, które pozwalają na wykonywanie każdego zadania związanego z obsługą geodezyjną. Są to między innymi urządzenia takie jak tachimetr, jak również specjalne odbiorniki służący do pozyskiwania danych w terenie. Do prac geodezyjnych wykorzystuje się również niwelatory optyczne, jak również urządzenia wielofunkcyjne, które pełnią funkcję skanera, ale także daje możliwość wydruków.
Obsługa geodezyjna inwestycji – na co zwrócić uwagę?
Trzeba zacząć od tego, że usługi geodezyjne kierowane są do różnych odbiorców, a zatem np firm reprezentujących branże deweloperską czy również budowlaną, niemniej jednak również do klientów indywidualnych, którzy potrzebują usług między innymi w zakresie podziału nieruchomości. Mapa do celów projektowych wykonywana przez geodetę dostępna jest w różnorakich wariantach, są to zarówno mapy 2D jak także 3D, niemniej jednak również mapy numeryczne czy również analogowe. Powinno się tutaj podkreślić, że taka mapa powinna być wykonana w każdej sytuacji zgodnie z założeniami czy także wytycznymi podanymi przez projektanta. Warto pamiętać również o tym, że geodeci przy kompleksowej obsłudze na przykład inwestycji budowlanych zajmują się też sporządzaniem czy też kompletowaniem niezbędnej dokumentacji, która musi być dostosowana do obowiązujących przepisów i wymagań. Obsługa tworzenia to usługa dotycząca inwestycji między innymi linowych, które dotyczą się sieci uzbrojenia terenu, ale też drogowych czy też hydrotechnicznych. Warto wspomnieć również o tym, że biura geodezyjne oferują usługi w zakresie wznawiania znaków granicznych, jak także wykonywania pomiarów na przykład przemieszczeń czy również odkształceń w obiektach i budynkach. Są to też usługi dotyczące wykonywania tyczenia budynków oraz urządzeń podziemnych.

Źródło: SHP.

Możesz również polubić