Dokładna lokalizacja wycieków

Dokładne wykrywanie nieszczelności

Po kilkudziesięciu latach w waszym domu lub mieszkaniu mogą pojawić się drobne przecieki spowodowane wiekiem instalacji kanalizacyjnej. Tego rodzaju kłopotu są kwestią w pełni naturalną, gdyż rury kanalizacyjne też podlegają zużycia, szczególnie po kilkudziesięciu latach. Jeśli więc wasz dom posiada ponad trzydzieści lat, to z całą pewnością warto sprawdzić całą instalację kanalizacyjną.

Jest to konieczne zwłaszcza gdy co jakiś czas w waszym domu ukazują się mokre plamy na ścianach. Oznacza to, że gdzieś w systemie kanalizacyjnym istnieje drobna luka, która w późniejszym czasie może zamienić się w prawdziwą powódź. Warto więc należycie przedtem zareagować i zainwestować swoje środki finansowe w profesjonalne badanie termowizyjne. Nie jest to zdecydowanie zbyt droga usługa, szczególnie zwracając uwagę na potencjalne zagrożenie. Koszt wyremontowania zalanego domu będzie zdecydowanie o sporo większy, niż precyzyjne zbadanie systemu kanalizacji przez fachowców.
Wykrywanie nieszczelności jest możliwe, dzięki fachowym kamerom termowizyjnym. Za ich pomocą specjaliści z dokładnością sprawdzą cały system kanalizacji oraz wasz dach. Badanie zakończy się dokładnym wskazaniem wszystkich drobnych nieszczelności znajdujących się zarówno w systemie kanalizacyjnym, jak i na dachu. Fachowcy powiedzą wam także, w których miejscach mogą w późniejszym czasie pojawić się nieszczelności, co będzie związane z wiekiem całego systemu kanalizacyjnego. Uzyskane informacje pomogą wam zaplanować przeprowadzenie generalnego remontu polegającego na uszczelnieniu dachu oraz wymianie części systemu kanalizacyjnego. Dzięki profesjonalistom dowiecie się, które rury wymagają pilnej podmiany, a które jeszcze spokojnie wytrzymają kolejnych kilkanaście lat. Na pewno będziecie zadowoleni z wykonanej przez profesjonalistów pracy, gdyż umożliwi wam ona na zaoszczędzenie dość sporej ilości waszych środków finansowych. Nagłe zalanie domu albo pełna wymiana systemu kanalizacyjnego kosztowałaby was kilkadziesiąt tysięcy zł. Dzięki fachowcom uda wam się znacząco obniżyć koszt remontu przynajmniej o pięćdziesiąt procent, czyli o kilkanaście tyś. złotych. Warto więc najpierw przeprowadzić badanie termowizyjne, a dopiero później podjąć się przeprowadzenia generalnego remontu.
Polecana strona: kamera termowizyjna.

Możesz również polubić