Aranżacja pomieszczeń – sztukateria?

Jeżeli już pragniemy odświeżyć wygląd pomieszczenia, a równocześnie nadać mu wyjątkowego oraz nietuzinkowego charakteru, to ze stuprocentową pewnością warto postawić na rozwiązania takie jak listy na sufit. Takie listwy, jak także inne elementy ozdobne oraz sztukateryjne znajdziemy w sklepach, które oferują ozdoby wykonane w głównej mierze z gipsu. Takie ozdoby stosowane są wewnątrz wnętrz.

Warto być świadomym o tym, że gips to materiał o dobrych właściwościach użytkowych, głównie jest to materiał niepalny, czyli bezpieczny i przeznaczony do stosowania wewnątrz wnętrz. Warto pamiętać również o tym, że ze względu na łatwość kształtowania elementy z niego zrobione dostępne są w różnorakich kształtach, fasonach czy również stylach wykończenia. Co za tym idzie, każdy klient takiego sklepu wybierze takie elementy ozdobne a także sztukateryjne, które będą pasowały do stylistyki konkretnego pomieszczenia.
Jak udekorować pomieszczenia w innowacyjny sposób?
Na początku trzeba zaznaczyć, że sztukateria kiedyś kojarzyła się tylko z przepychem i elegancją spotykaną w pałacach i dworach. Aktualnie jednakże, elementy sztukateryjne dostępne są w tak licznych wariantach, że dobrze sprawdzają się zarówno przy dekorowaniu pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, glamour, niemniej jednak także wykorzystywane z powodzeniem są w pomieszczeniach industrialnych czy też urządzonych w stylu np skandynawskim. Są to zarówno łatwe listwy przy suficie, jak również rozety z bogatym zdobieniem czy również gzymsy gipsowe które dobrze sprawdzają się przy maskowaniu elementów oświetleniowych. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób odwiedza takie sklepy oferujące sztukaterię, by wybrać takie elementy oraz artykuły ozdobne, które będą pasowały do aranżacji różnorakich wnętrz. Warto wspomnieć także o tym, że sztukaterię możemy wykorzystać nie tylko i wyłącznie przy aranżacji pomieszczeń mieszkalnych, ale też użytkowych czy komercyjnych. Warto mieć na uwadze o tym, że np fasety czy też listwy na ścianach oraz pod sufitem to nie tylko i wyłącznie ciekawe walory stylistyczne, ale także dokładnie sprecyzowane funkcje. Głównie takie elementy sztukateryjne maskują różnego rodzaju niedoskonałości, które występują na tynku, ale pozwalają ukryć także przewody poprowadzone wzdłuż ściany.

Warto zobaczyć: listwy podsufitowe.

Możesz również polubić